Wino
 
   


Wino, rodzaje win, markowe wina Wino wbrew pozorom to nie każdy alkoholowy napój z owoców. Prawdziwe wino uzyskuje się wyłącznie na drodze fermentacji soku z winogron. Punkt wyjścia wydaje się prosty, ale świat wina do prostych nie należy. Rodzaje win idą w setki, bowiem ich kolor, smak i bukiet zapachowy zależą od wielu składników, oczywiście nie tylko od procesu tzw. winifikacji, która jest bardzo skompilkowana i inna w przypadku różnych producentów, nie tylko od rodzaju winogronowych szczepów. Na to, jak wino smakuje, jak pachnie i jakie poważanie ma wśród smakoszy, wpływ mają również klimat i gleba pól uprawnych, oraz sam sposób uprawiania winogron. Podjęliśmy próbę przeprowadzenia naszych użytkowników przez skomplikowaną krainę wina, opisując nie tylko historię tego boskiego napoju, ale i wskazując najbardziej markowe wina współczesnego świata.


 • Mój mąż, ponieważ mnie dobrze zna, zrobił mi cudowny prezent. Tokaj ze Słowacji. Kilka buteleczek, każda inna i każda przepyszna. Nie dziwię się wcale Ludwikowi XIV, który o winach z Tokaju mawiał: „Wino królów – król win”. I nie dziwię się carom, carycom, szlachcie i w ogóle nikomu, kto uznał Tokaj za swój ulubiony trunek.

  0czytaj więcej »


 • Już za kilka miesięcy w dniach 10, 11 i 12 maja 2013 odbędzie się w Bratysławie prestiżowy konkurs Concours Mondial de Bruxelles (CMB), uważany za jedną z największych imprez w międzynarodowym winiarskim kalendarzu.

  0czytaj więcej »


 • Wino Porto rodzaje, to bez wątpienia duma Portugalii i najsłynniejszy trunek pochodzący z tego kraju. Trudno nie spróbować Porto podczas wizyty w jednej z tamtejszych restauracji. Gdy więc nadszedł czas mojej wizyty w tym kraju nie mogłem oprzeć się pokusie wypróbowania wino Porto rodzaje tego cudownego wina. Gościnność i serdeczność Portugalczyków były wspaniałym uzupełnieniem tej podróży.

  0czytaj więcej »


 • Wino portugalskie Madera bez wątpienia powinno być skosztowane przez każdego amatora dobrego wina. Nie muszę wzmacniać jego sławy, bo już ją ma, ale mogę polecić jedną z odmian Madery i w paru słowach przybliżyć samo zjawisko, bo wino Madera, to zjawisko osadzone w bogatym kontekście kulturowo-historycznym, a i mentalnym.

  0czytaj więcej »


 • Moi bliscy wiedzą, że lubię dobre, wytrawne wino, tak białe, jak czerwone, więc pod choinkę zawsze otrzymuję butelkę czegoś naprawdę wyjątkowego. W tym roku przyszła kolej na Toskanię, a to w moim wypadku ciekawe doświadczenie, bowiem regionu tego nie znam jak należy, również z winnego punktu widzenia. Przyznaję się bez bicia, że buteleczkę czerwonego Chianti Classico Vendemmia Magnum Dievole z 2008 roku już otworzyłam i skosztowałam. Powiem tak: wspaniałe.

  0czytaj więcej »


Wino - czytaj więcej » 

Wino - opinie użytkowników:

Reklama

Reklama


Wino - gdzie kupić?

Marka:
Województwo:
Powiat:


Sklep Winus - Nowy Sącz - Cognac, Cygara, Kawa, Whisky, Wino, Wódka

Winus

Nowy Sącz, ul. kochanowskiego 30
Telefon: 881-088-210
E-mail: sklep@winus.pl

zobacz więcej!
 
Sklep Vinifera Wrocław - Wrocław - Wino

Vinifera Wrocław

Wrocław, ul. Słowicza 19
Telefon: 71 338 13 18
E-mail: wroclaw@vinifera.pl

zobacz więcej!
 
Sklep Vinifera Warszawa - Warszawa - Wino

Vinifera Warszawa

Warszawa, ul. Annopol 4A Hala D
Telefon: 605 065 767
E-mail: warszawa@vinifera.pl

zobacz więcej!
 
Sklep Vinifera Toruń - Toruń - Wino

Vinifera Toruń

Toruń, ul. Małe Garbary 7
Telefon: 56 655 08 05
E-mail: torun@vinifera.pl

zobacz więcej!
 
Sklep Vinifera Szczecin - Szczecin - Wino

Vinifera Szczecin

Szczecin, ul. Rynek Nowy 3
Telefon: 91 311 50 17
E-mail: szczecin@vinifera.pl

zobacz więcej!
 polityka prywatności